Optyk, okulista dla dzieci i dorosłych w Łodzi - Dr Wzrok
Okulary

Dobór i wykonanie okularów Łódź

W salonie optycznym DR WZROK w Łodzi, oferujemy dobór oraz wykonanie indywidualnie dostosowanych okularów, zaprojektowanych z myślą o Twoim komforcie i wyraźnym widzeniu. Korzystając z najnowszych technologii oraz wsparcia naszych wykwalifikowanych specjalistów, zapewniamy, że Twoje okulary będą nie tylko funkcjonalne, ale i estetycznie dopasowane.

Dobór i wykonanie okularów
Potrzebna pomoc?

Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

W jaki sposób dobieramy okulary?

Aby nasz salon mógł wykonać dla Ciebie idealnie dopasowane okulary, potrzebujemy żebyś odwiedził nas w naszym salonie 🙂

Podczas rozmowy zadamy pytania, które ułatwią nam dobór okularów, będą one dotyczyły:

  • Funkcji lub przeznaczenia okularów – czy okulary mają służyć do codziennego użytku, pracy przy komputerze, czytania, jazdy samochodem, czy do innych specyficznych zadań? To pomoże nam dopasować szkła okularowe oraz powłoki do Twoich indywidualnych potrzeb.
  • Ostatniego badania wzroku lub posiadania aktualnej recepty lekarskiej – przeprowadzimy podstawowe lub okulistyczne badanie wzroku, jeżeli nie masz recepty na okulary.
  • Oprawki okularowej – w naszym salonie razem wybierzemy odpowiednią oprawkę, która będzie pasować do Twojego kształtu twarzy, stylu życia i preferencji estetycznych.

Marki oprawek okularowych w naszej ofercie

W DR WZROK posiadamy następujące marki oprawek okularowych:

  • Stepper
  • Puccini
  • Vermari
  • Mocoa
  • Louis Delacroix
  • Zanzara Tartine et Chocolat

Rodzaje szkieł okularowych w naszej ofercie

W ofercie DR WZROK można wybrać spośród następujących szkieł okularowych:

Podział ze względu na budowę

  • Soczewki okularowe jednoogniskowe – cała ich powierzchnia posiada jedną moc optyczną
  • Soczewki okularowe dwuogniskowe – ich powierzchnia posiada dwie moce optyczne w jednej soczewce: do dali i do bliży, bez strefy przejścia
  • Soczewki okularowe progresywne – ich powierzchnia posiada dwie moce optyczne w jednej soczewce: do dali i do bliży z kanałem płynnego przejścia, co daje ogromny komfort widzenia

Podział ze względu na tworzywo

  • Soczewki okularowe mineralne – inaczej soczewki szklane
  • Soczewki okularowe organiczne – tzw. plastikowe zbudowane z polimerów syntetycznych, lżejsze od mineralnych soczewek
  • Soczewki okularowe z poliwęglanu – lekkie i cienkie, odporne na złamania i uderzenia
  • Trivex lub pnx – najbardziej bezpieczny, używany np. w okularach sportowych

Podział ze względu na grubość szkła

  • Soczewki okularowe o szerokim zakresie pod względem indeksu – im wyższy indeks tym soczewka będzie cieńsza). Warto zainwestować w szkła o wyższych indeksach, ponieważ wyglądają bardziej estetycznie w oprawie i nie przykuwają uwagi.

Podział ze względu na geometrię i moc

  • soczewki okularowe dodatnie – tzw. plusy (w korekcji dalekowzroczności)
  • soczewki okularowe ujemne – tzw. minusy(w korekcji krótkowzroczności)

Podział ze względu na konstrukcję soczewki

  • Soczewki okularowe sferyczne – stosowane w krótkowzroczności i dalekowzroczności. Najlepszy obraz jest uzyskiwany patrząc centralnie przez szkło niż obwodowo.
  • Soczewki okularowe asferyczne – cała powierzchnia tej soczewki posiada taką samą moc, co jest bardziej komfortowe dla widzenia.

Podział ze względu na barwienie:

  • Soczewki okularowe bezbarwne – są przezroczyste, nie posiadają barwienia. Często występują w postaci podstawowej z delikatnym kolorem powłoki antyrefleksyjnej.
  • Soczewki okularowe barwione – istnieje 5 kategorii wybarwienia soczewki w zależności od preferencji klienta (od 0 do 96%). Kolory ubarwień – brąz, szary, żółty, pomarańczowy, zielony, niebieski, różowy, czarny, fioletowy.
  • Soczewki fotochromowe – soczewki zmieniają barwę pod wpływem światła słonecznego.

Z jakich technologii optycznych korzystamy?

  • Powłoki z antyrefleksem – inaczej powłoka AR lub przeciwodblaskowa. Przeznaczona dla osób pracujących przy komputerze lub w sztucznym oświetleniu. Powłoka ta czyni obraz bardziej wyraźnym, zmniejsza zmęczenie oczu i bóle głowy.
  • Powłoki utwardzające UTR – podstawowa powłoka uszlachetniająca, zwiększająca wytrzymałość szkła na szkodliwe wpływy środowiskowe i zarysowania.
  • Powłoki hydrofobowe CC – pomaga w radzeniu sobie z różnymi warunkami atmosferycznymi, np. podczas deszczu czy niskiej temperatury szkła często parują utrudniając widzenie. Powłoka hydrofobowa temu zapobiega, ponieważ cząsteczki wody na niej nie osiadają. Szkła z tym uszlachetnieniem szybciej wysychają i łatwiej się czyszczą i są bardziej odporne na zabrudzenia.
  • Powłoka oleofobowa – ten rodzaj uszlachetnienia soczewek chroni je przed zabrudzeniami powodowanymi przez tłuszcze, śladu palców czy nadmiar sebum z twarzy osadzający się na szkłach okularów. Ułatwia czyszczenie soczewek.
  • Powłoka antystatyczna i antyelektrostatyczna EMI – powłoka antystatyczna zapobiega elektryzowaniu się soczewki okularowej, co minimalizuje przyciąganie drobin kurzu. Dzięki temu okulary pozostają czyste na dłuższy czas. Powłoka antyelektrostatyczna EMI zapewnia ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym. Powłoka ta wzmacnia efekt powłoki antystatycznej, zwiększając jeszcze bardziej odporność na kurz i ułatwiają ich codzienną pielęgnację.
  • Soczewki fotochromowe – To unikalna powłoka reagująca pod wpływem promieniowania ultrafioletowe, zmieniając zabarwienie. Soczewki te w świetle słonecznym ciemnieją i stają się przeciwsłoneczne, natomiast w pomieszczeniach wracają do swojego przezroczystego koloru. Istnieje kilka wariantów wybarwienia, na które decyduje się klient przy zakupie. Szkła fotochromowe w częściowym nasłonecznieniu przyjmują pośredni odcień. Spełniają one zatem funkcję zarówno korekcyjnych jak i przeciwsłonecznych. Mają filtry chroniące w 100% przed UVA i UVB.
  • Soczewki wieloogniskowe – soczewki wieloogniskowe w okularach umożliwiają klarowne widzenie na różne odległości za pomocą tego samego szkła.
  • Ochrona przed promieniowaniem UV – soczewki absorbują promieniowanie UV, skutecznie chroniąc oczy przed jego szkodliwym działaniem. Korzyści wynikające z użytku tej powłoki to zapobieganie starzeniu się oczu spowodowanemu expozycją na UV, ochrona przed uszkodzeniami oczu, zapobieganie chorobom i zaburzeniom wzroku wynikających z ekspozycji na UV.
  • Soczewki z blokadą światła niebieskiego – umożliwiają długotrwałą pracę przed ekranem bez odczuwania zmęczenia i suchości oczu. Dodatkowo minimalizuje odblaski, szczególnie uciążliwe podczas pracy w intensywnie nasłonecznionych pomieszczeniach lub na otwartej przestrzeni.
  • Technologia H.A.L.T w soczewce okularowej Essilor Stellest – przeznaczone są dla dzieci i młodzieży. Soczewki spowalniające progresję krótkowzroczności średnio o 67%. Soczewka składa się z 1021 pierścieni mikrosoczewek, które chronią przed wydłużaniem się gałki ocznej. Są szansą na ustabilizowanie postępującej wady wzroku.
  • Technologia D.I.M.S. w soczewkach MiYOSMART – przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, koryguje krótkowzroczność i spowalnia jej rozwój.

Dlaczego warto dobrać i wykonać okulary w DR WZROK?

Profesjonalizm i Doświadczenie: Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do każdego klienta, zapewniając precyzyjny dobór okularów.

  • Kompleksowe usługi – oferujemy pełen zakres usług, od profesjonalnego badania wzroku po indywidualny dobór oprawek i szkieł korekcyjnych, korzystając z nowoczesnych technologii branży optycznej.
  • Indywidualne podejście – każdy klient jest traktowany indywidualnie, z uwzględnieniem jego unikalnych potrzeb i preferencji, co zapewnia maksymalny komfort i skuteczność naszych usług.
  • Szeroka oferta produktów – dysponujemy bogatym wyborem oprawek i szkieł korekcyjnych, w tym okulary progresywne, do komputera, fotochromowe oraz specjalistyczne, aby idealnie dopasować się do Twojego stylu życia i potrzeb wzrokowych.
  • Wygodna lokalizacja i dostępność – nasz salon znajduje się w łatwo dostępnej lokalizacji w Łodzi, gdzie można bezpłatne zaparkować po obu stronach ulicy Bednarskiej.
Potrzebna pomoc?

Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz odpowiemy na Państwa pytania.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Tak, realizujemy recepty wystawione przez lekarza okulistę lub dobrane podczas wizyty u okulisty dziecięcego w naszym salonie.

Lekkość oprawy, wygląd, materiał z którego jest wykonana, wykończenie i zdobienia oprawy.

W zależności od postępu wady wzroku, kondycji szkie. Nnie powinny być uszkodzone ani porysowane.

Bóle głowy, pogorszenie ostrości wzroku, wymuszona pozycja ciała np. oddalanie tekstu podczas czytania z bliska.

Należy patrzeć przez środek tarczy szkła, gdy okulary swobodnie spoczywają oparte na górnej części nosa. Nie należy przesuwać okularów niżej lub trzymać ich na czubku nosa, ani patrzeć pod kątem lub przechylać głowy.

Okulary powyginane, zniszczone, nie nadają się do naprawy i ponownego użycia. Jest możliwość wykonania darmowego odczytu wartości wady w noszonych okularach i zakupu nowych okularów z tymi samymi mocami szkieł.

Dobór okularów korekcyjnych w naszym salonie pozwalają na dokładne wymierzenie i wymodelowanie oprawki, tak by idealnie pasowała do kształtu i budowy anatomicznej głowy. Pozwala to na precyzyjne ustalenie osi widzenia i zmierzenie rozstawu źrenic. Jest to szczególnie ważne w okularach progresywnych, gdzie kilka milimetrów i stopni kąta oprawy wpływa na codzienny komfort widzenia. Dlatego zalecamy klientom by udawali się na zakup i dobór okularów osobiście.